A cég elődjét La Chaux-de-Fonds-ban alapította 1848-ban az akkor 23 éves Louis Brandt, aki ekkor helyi kézművesek által gyártott alkatrészekből kulccsal felhúzható zsebórák összeállításával foglalkozott. Olaszországtól egészen Skandináviáig adta el óráit, de legfőbb piaca Anglia volt. Louis Brandt halála után 1879-ben két fia, Louis-Paul és César vette át örökségét
A jó munkaerőnek, kommunikációnak és energiaellátottságnak köszönhetően a kis vállalkozás 1880 januárjára kisebb gyárrá bővült. Az első szériás Labrador & Gurzelen óraművek, csak úgy, mint a híres 1894-es Omega óramű garantáltál a márka marketing sikereit.
Louis-Paul és César mindketten 1903-ban hunytak el, és hagyták Svájc egyik legnagyobb óragyárát (amely ekkor 240 ezer órát gyártott évente és 800 embert foglalkoztatott) négy fiatalember kezében, amelyek közül a legidősebb a 24. évét még be nem töltött Paul-Emile Brandt volt.
Az I. világháború okozta gazdasági nehézségek arra kényszerítették az Omega céget, hogy a Tissot-val unióban dolgozzon. Később, 1930-ban a két cég összeolvadt SSIH Group név alatt. Paul-Emile Brandt és Joseph Reiser vezetése alatt az SSIH Group tovább gyarapodott, további cégeket létrehozva, mint pl. a Lemania, amely a leghíresebb Omega kronográf óraműveket gyártja. A ’70-es évekre az SSIH Svájc elsőszámú, és a világ harmadik legnagyobb óragyártójává vált.
1999-ben a cég rendkívül sikeres saját fejlesztést mutatott be a nagyközönségnek: a Calibre 2500 óraművet. A cég történelmet írt az első tömeggyártott órákkal, amelyek már az egyedülálló co-axial óraművel voltak ellátva, amelyet George Daniels órakészítő talált fel. 2007. január 24-én az Omega bevezette új Calibres 8500, 8501 és két co-axial óraszerkezetét.